?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

12 маршрутів Київщиною

 

У видавництві "Грані-Т" вийшов друком путівник від авторів сайту Україна Інкогніта - "12 маршрутів Київщиною".
Київщина - етнічна територія східнослов'янського племені полян. Саме ці працьовиті землероби та вправні воїни на чолі із своїм легендарним володарем Києм заснували Місто. Місто, що згодом стало великою столицею могутньої держави. Мудрі правителі Міста намагалися захистити його від орд завойовників, тому починаючи з Х століття будували навколо столиці замки. Спочатку основна лінія оборони обмежилась річками Стугна та Ірпінь, на яких були зведені великі фортеці Василів та Білгород. Але наймудріший правитель Міста і держави, якого так і називали - Мудрий, вирішив відсунути головну лінію оборони на південь, до стрімких кам'янистих берегів Росі. Тут виникли головні форпости: Володарев, Юр'їв, Богуславль, Боровград, Корсунь, Дверен та інші. Посилення безпеки стимулювало залюднення краю. Поряд з численними замками та фортецями з'явились села та хутори, мешканці яких ховались у замках під час безнастанних ворожих нападів. Ось так і жила Київщина у постійній війні заради миру. Хозари, половці, печеніги, татари, литовці, поляки - яких тільки завойовників не було на цих землях. Похмуро-криваві тенета історії не одне століття намагалися затягти Київщину у безодню забуття. Починаючи від Косинського і закінчуючи Директорією не було жодного великого повстання, яке б почалося не на Київщині. Горіли хутори, села, міста, замки. А замків тут стояло не менше ніж у Галичині, але історія була безжальною до цих велетів: останнім пав головний символ польської колонізації краю - могутній Білоцерківський замок... А потім прийшли більшовики, які у первісному своєму антибуржуазному безумстві руйнували палаци, щоб звести бараки, а у другій хвилі безумства - антирелігійній, було зруйновано більшість культових споруд. Саме тому історико-культурних пам'яток (читайте - туристичних об'єктів) так мало залишилось на Київщині.
Хто сказав слово "мало"?! Путівник, який Ви тримаєте в руках, спробує довести що це зовсім не так. Що думки про нікчемну кількість пам'яток на Київщині хибні, а про незначний туристичний потенціал - кричуще несправедливі і вкрай образливі. Головний рушій таких думок - катастрофічний дефіцит інформації, розбавлений бездіяльністю влади на місцях. Єдиний позитив подібної ситуації - кожен новий об'єкт стане для Вас справжнім відкриттям. А таких об'єктів, повірте, буде немало.
Подорожуючи Київщиною, можна винайти для себе справжні шедеври та унікальні зразки культової, промислової, садибної архітектури, а також паркового мистецтва. Саме так, винайти, адже вони з багатьох причин залишаються майже невідомими навіть для більшості киян, що вже казати про громадян інших регіонів та країн. Якщо запитати пересічного киянина, що він знає про церкву у Пархомівці, склади Браницьких у Білій Церкві, палац-садибу у Томашівці чи кам'яні водяні млини Надросся, з великою долею вірогідності можна припустити, що у відповідь просто похитають головою.
Тут, у провінційному середовищі, легше скласти уявлення про українські традиційні принципи побудови церков упродовж кількох історичних періодів та порівняти їх; легше прослідкувати зміни моди на архітектурні стилі та, навіть, зробити свій власний висновок про смаки людей, що жили та господарювали на цих землях. І все це можна зробити за один день! Майже не напружуючись, без посередників в обличчі екскурсоводів або авторів книжок, які так чи інакше можуть впливати на Вашу думку.
На сторінках путівника, що пропонується до уваги, Ви маєте змогу ознайомитись з пам'ятками 88 населених пунктів Київської області. Ознайомитись для того, щоб скласти власне враження про цей регіон та обрати ті напрямки, які зможуть Вас зацікавити. Путівник розділено на п'ять регіонів, які містять 12 маршрутів. Ми не робили спробу охопити всі адміністративні райони Київської області та внести до путівника всі пам'ятки, а обирали регіони, де цікаві об'єкти розташовані більш компактно та зручно у транспортному відношенні. Приємних подорожей!

Детальніше ось тут

Comments

( 9 коментарів — Прокоментувати )
ukr_tourism
02 червень 2008 07:10 (UTC)
ОЧЕНЬ ХОЧУ КУПИТЬ!!! ПОДСКАЖИТЕ ГДЕ МОЖНО ПРИОБРЕСТИ?
malenkov78
02 червень 2008 12:14 (UTC)
Ось тут адреси книгарень http://grani-t.com.ua/ukr/where_to_buy/
haidamac
02 червень 2008 13:47 (UTC)
і то вже добре, щось новеньке
Бо в попередньому (скільки там тих шляхів було 10 чи 5, щось не пам'ятаю) була суцільна всім відома попса
queen_wolf
02 червень 2008 13:55 (UTC)
Ага.. чем дальше в лес тем больше попсы. То тебе так кажется, а для многих людей может "Америку открыли"
haidamac
02 червень 2008 13:57 (UTC)
Мені серце якось не гріє, що в Уманській Софіївці завдяки тому старому путівнику стануть ще більші натовпи матрасів... Тим паче про ті атракції скільки всюди вже понаписувано
malenkov78
03 червень 2008 15:10 (UTC)
Софіївка в Черкаській області. А у 12 маршрутах навіть про Олександрію практично немає. А загалом описано пам'ятки 88 населених пунктів Київської області.
haidamac
04 червень 2008 09:12 (UTC)
та ми власне говорили про попередній путівник цього видавництва. Щось "10 маршрутів вихідного дня навколо Києва", чи якось так зветься. Там 100% попси.
Про даний путівник я й казав, добре, що щось нове (див. мій перший комент)
malenkov78
03 червень 2008 15:08 (UTC)
У цьому путівнику попси відсотків 10.
jarkokozak
04 червень 2008 12:40 (UTC)
Книжка хороша, дякую за подарунок :)

Піду ще кілька штук прикуплю про запас...
( 9 коментарів — Прокоментувати )

Profile

u_inkognita
Україна Інкогніта
Website

Latest Month

грудень 2016
S M T W T F S
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Tags

Розроблено LiveJournal.com